Sedanur’un ölümünde kahreden detay! Sedanur’u kim öldürdü!

0
96
Sedanur'un ölümünde kahreden detay! Sedanur'u kim öldürdü! 3

16 Eylül’de evinden çıkıp kaybolan ve dün cansız bedenine ulaşıla Sedanur Güzel’den kahreden son dakika gelişmesi. Sedanur’un cansız bedeni bulunduktan sonra otopsi yapılmak üzere Erzurum’a gönderilmişti. Bugün cansız bedeni toprağa verilen Sedanur’un otopsi raporu son dakika haberi olarak ajanslara düştü.

Çıkan otopsi sonucu tüm Türkiye’yi yasa boğdu. 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in otopsi raporunda tecavüz bulgusuna rastlanırken cinayete kurban gittiği kesinleşen Sedanur’un ölüm nedeni, organlarından alınan örneklerle kesinleştirilecek. Peki Sedanur Güzel’in katili kim?

Kars’ın Kağızman ilçesindeki evlerinden 16 Eylül tarihinde meyve toplamak için çıkan ve bir daha kendinden haber alınamayan 9 yaşındaki Sedanur Güzel’in acı haberi son dakika olarak dün ajanslara düşmüş ve tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Sedanur’un ölümü ile ilgili gelen acı haber tüm vatandaşları derinden etkiledi.

Cansız bedenine ulaşılan Sedanur’un naaşı köyün 1 kilometre altında üzeri taşlarla örtülü şekilde bulundu. Cenazenin etrafında inceleme yapan ekipler tüm delilleri toplarken en dikkat çeken detay ise Sedanur’un cezanesinin yanında bulunun parçalanmış valiz oldu. Az önce Sedanur Güzel’in otopsi raporu açıklandı. Otopsi raporunda kahreden detay…

Kağızman’a 30 kilometre uzaklıktaki 80 hane, 350 nüfuslu Paslı köyünde yaşayan Handan ve Abdullah Güzel çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Sedanur, 16 Eyül Pazar günü öğle saatlerinde kayboldu.

En son evlerinin önünde görülen Sedanur’dan haber alamayan aile, köylülerle birlikte kızlarını aradı, ancak sonuç alınamadı. Bunun üzerine aile, jandarmaya haber verildi.

Paslı Esin Çağdaş İlkokulu’nun 3’üncü sınıf öğrencisi Sedanur Güzel’in bulunması için güvenlik güçleri seferber oldu. Komandolar, jandarma timleri, AFAD ve UMKE ekipleri, korucular ile köylüler arama çalışması başlattı.

Aramalarda Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ait kadavra arama köpeği ‘Obert’ ve iz takip köpeği ‘Calisto da kullanıldı. Zehirli yılanların bulunduğu sazlık alanlarda da arama yapan ekipler, tüm çalışmalara rağmen Sedanur’a ulaşamadı.

Jandarma Arama Kurtarma ekipleri, dün sabah saatlerinde köye 1 kilometre uzaklıkta, kayalık ve çalılık alanda, minik Sedanur’un cansız bedenini üzeri taşlarla örtülü bir halde buldu. Öldürüldükten sonra üzeri taşlarla kapatılan Sedanur Güzel’in cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Erzurum Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Kaybolduğu ilk günlerde öldüğü tahmin edilen Sedanur Güzel’in cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğu belirlendi.

Morarma kurtlanma nedeniyle vücuttaki darp izlerini tanımlayamayan uzmanlar, Sedanur Güzel’in öldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildirdi.

Yine morarma kurtlanma nedeniyle kesin ölüm nedenini belirleyemeyen uzmanlar, kan, DNA ve iç organlarından örnekler aldı. Tecavüz bulgusuna da rastlayan uzmanlar, aldığı örneklerle bunu da kesinleştirecek.

Sabah

– – – – – – – – – – – – – –