Oğlunu 31 bıçak darbesiyle öldüren annenin akıl sağlığı yerinde çıktı


KKTC’de oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı (7) 31 bıçak darbesiyle öldüren Bilge Lord Kunduracı’nın (36) akıl sağlığının yerinde olduğu belirlendi.

Bilge Lord Kunduracı, iddiaya göre, ayrılmak üzere olduğu eşinin paylaştığı mutlu aile fotoğrafı nedeniyle oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı, 37 bıçak darbesiyle öldürdü.

“Eşinin canını yakmak için” oğlunu öldürdüğünü söylediği öne sürülen Bilge Lord Kunduracı tutuklandı.

Kunduracı için Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden verilen raporda, ceza-i ehliyetinin tam olduğu kaydedildi.

Rapor sonucuna göre, Bilge Lord Kunduracı, ‘taammüden adam öldürmek’ suçundan yargılanacak.

Başkent Lefkoşa’ya bağlı Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerindeki bir apartmanda meydana gelen olayda, Bilge Lord Kunduracı, oğlu Ercan Kaya’yı uyurken defalarca bıçaklayarak öldürdü.

Bilge Lord Kunduracı, daha sonra bıçakla boğazını ve bileklerini keserek intihara kalkıştı. Olay, bir gün sonra Bilge Lord Kunduracı’nın, eşinin bir arkadaşına attığı WhatsApp’tan gönderdiği mesajla ortaya çıktı.

‘Çocuğumu öldürdüm, ben de ölmek üzereyim’ mesajını alan bu kişi, polise haber verdi.

PİŞMAN DEĞİLİM DEMİŞTİ

Kendisinden ayrılmak isteyen eşinden intikam almak için 7 yaşındaki oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldüren anne Bilge Lord Kunduracı’nın ifadesinde pişman olmadığını belirtmişti.

FACEBOOK’TAKİ FOTOĞRAF YÜZÜNDEN ÖLDÜRMÜŞ

Kunduracı, “Oğlumla birlikte fotoğrafını facebook’ta paylaşınca oğlumu elimden alacak korkum iyice arttı.

Oğlumu elimden almaktansa oğluma bir ömür hasret olsun istedim. Bu nedenle oğlumu öldürdüm” dedi.

Öte yandan cani anne Bilge Lord Kunduracı’nın vahşice bıçaklayarak öldürdüğü çocuğunun kanlı fotoğrafını ise çekip ayrılmak üzere olduğu eşi Ercan Kunduracı’ya WhatsApp’tan attığı belirlendi. Genç kadının eşine ‘gel şimdi çocuğunu al’ diye yazdığı da öğrenildi.

Mahkemeye çıkarılıp tutuklanan cani annenin mahkeme ifadesinde ise suçlamaların kabul edip, “pişman değilim” diye açıklamada bulunması şaşkınlık oluşturdu.

—————

 


Arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz

Send this to a friend