Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı son dakika açıklaması ile okullara yeni tatil düzeni…

0
3336
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı son dakika açıklaması ile okullara yeni tatil düzeni... 3

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı son dakika açıklaması ile okullara yeni tatil düzeni geleceğini söyledi. Bakan Selçuk, “Nisan ve Kasım’da birer hafta ara tatil olacak.” dedi.

Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli’ni açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ”13 haftalık yaz tatilinin iki haftası, Nisan ve Kasım aylarında yapılacak birer haftalık ara tatil olarak yapılacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Nisan ve Kasım’da birer hafta ara tatil olacak”

Selçuk, yeni tatil düzeninin temel sebebini verimliliği arttırmak, öğretmenlerin nefes alabilmesi, öğrencilerin öğrendiklerini içselleştirebilmesi olarak açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek. Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak.” açıklamasını yaptı.

YAZ TATİLİ 11 HAFTAYA DÜŞÜRÜLÜYOR

Yaz tatili süresinin de 11 haftaya düşürüldüğünü belirten Selçuk’un açıklaması şu şekilde: “Yaz tatilindeki süre ne kadar uzarsa, yaz tatili unutması dediğimiz faktörün ortadan kalkması da söz konusu olabiliyor.

Bizim birden bire yaz tatilini uzun bir süre kısaltmamız söz konusu değil. 2 haftalık bir iş günü içerisinde 11 haftaya düşürülmesi yani yaklaşık yüzde 10’luk bir indirimden bahsediyoruz. Bunun da ara tatillere yedirilmesi söz konusu.”