Küçükçekmece’deki ikinci sapık da yakalandı!

0
2757
Küçükçekmece'deki ikinci sapık da yakalandı! 3

Türkiye’nin takip ettiği Küçükçekmece’den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.

5 yaşındaki M.E’ye cinsel istismarda bulunan 18 yaşındaki Pakistan uyruklu sapık tutuklandı!

Hem psikolojik destek birimleri hem de güvenlik güçleri bir an bile 5 yaşındaki talihsiz kızın yanından ayrılmıyor.

Öte yandan yine Küçükçekmece’de 8 yaşındaki kıza cinsel organını gösteren sapık da yakalandı!

Bu olay da 24 Nisan günü Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi’nde meydana geldi.

—-

Tüm Türkiye’nin gözü Küçükçekmece’de! Hep siyasiler hem devlet adamları Küçükçekmece’de 5 yaşındaki talihsiz kızın başına gelenlerden sonra aileyi ziyaret etti, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu failinin 18 yaşında Pakistan vatandaşı olduğunu ve yakalandığını ifade etmişti.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada; mağdur çocuğun tekrar örselenmemesi için pedagog tahsis edildiği, sapık failin Türkiye’ye kaçak olarak girdiği, 6 kişinin ifadesinin aldığı, o sapığın tutuklandığı açıklandı!

Küçükçekmece’de 8 yaşındaki kıza cinsel tacizde bulunan ve kızın çığlıkları sonrası kaçan sapık da yakalandı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Küçükçekmece’de cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu kişi, bugün çıkarıldığı mahkemece ‘cinsel saldırı’ suçundan tutuklanmıştır.

Bilindiği gibi, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir çocuğun istismara maruz kaldığı ihbarının yapılmasının hemen akabinde Cumhuriyet başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturmanın sağlıklı yürümesi ve mağdur çocuğun yeniden örselenmemesi için pedagog, Cumhuriyet savcısı ve müdafii eşliğinde mağdur çocuğun beyanı alınmış, failin eşgal bilgileri tespit edilmiştir.

Soruşturmada delil olabilecek tüm bulgu ve deliller titizlikle toplanmıştır. Ayrıca cinsel istismar suçunun faili olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu kişiyle aynı evde kalan ve Türkiye’ye kaçak yollarla girdiği tespit edilen 6 kişinin de ifadesi alınmıştır.

Söz konusu kişilerin olayla ilgisinin olmadığının tespit edilmesi üzerine yurt dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir. Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir”

8 YAŞINDAKİ KIZI İSTİSMAR EDEN DE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Küçükçekmece’de 8 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, bir şüpheli, 24 Nisan’da Mehmet Akif Mahallesi Akdoğan Sokak’taki bir binanın içinde, 8 yaşındaki S.Y. isimli kız çocuğuna yönelik “cinsel istismarda” bulunduğu sırada, apartman sakinlerinin durumu fark etmesi üzerine kaçtı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, “teşhircilik yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçu işlediği belirtilen şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Söz konusu çalışmalar kapsamında çevredeki 55 güvenlik kamerası görüntüsünü inceleyen ekipler, kimliğini belirledikleri zanlının adresine operasyon düzenledi.

Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce evinde gözaltına alınan şüpheli A.M’nin (37), emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheli, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Aynı suçtan kaydı çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Çalışmaların devamında yapılan araştırmalarda yakalanan şüphelinin 2014 yılında aynı suçtan kaydının bulunduğu, ayrıca 22 Mart 2019 ve 31 Mart 2019 tarihlerinde Küçükçekmece’de meydana gelen 2 ayrı çocuğa ‘cinsel istismar’ konularının faili olduğu tespit edilmiştir.”