Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kıza cinsel istismar! Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama geldi…

0
6991
Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kıza cinsel istismar! Bakanlıktan konuyla ilgili açıklama geldi... 5

Küçükmece’de yaşanan korkunç cinsel istismar olayıyla ilgili son dakika haberleri peş peşe geliyor!

5 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan insan demeye dilimizin varmadığı saldırgan her yerde aranıyor! Dün gece Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde hareketlilik meydana geldi.

5 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismara uğradığına yönelik haberler maalesef doğru çıktı, mahalleli sokağa döküldü ve bu vahşeti gerçekleştiren saldırganı aramaya başladı.

Emniyet güçleri olayın aydınlanılması için çalışma başlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından da açıklama geldi. Sabah Gazetesi muhabiri Dilek Yaman, olayın ayrıntılarını ortaya koydu.

İşte Küçükçekmece’deki korkunç cinsel istismar hakkında son dakika haberlerinin detayları…

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı: “Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin haberlerin hemen ardından, İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur.

Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1a maddesi gereği Danışmanlık Tedbir Kararı ve 5/1 d maddesi gereği Sağlık Tedbir Kararı talep edilmiştir.”

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşıdaki çocuğa taciz iddiası mahalleyi karıştırdı. Olayın duyulmasının ardından mahalleli zanlının bulunması için harekete geçti.

Emniyetin önüne gelerek taleplerini ileten mahalleli, zanlının yakalanması için de çalışıyor. Emniyet güçleri de 5 yaşındaki çocuğa tacizde bulunan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi: “Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız evladımız hastanede gözetim altındadır. Süreç, Emniyet Teşkilatımız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Resmi olmayan açıklamalara lütfen itibar etmeyiniz.”

MAHALLE SAKİNLERİ SOKAĞA DÖKÜLDÜ

İstanbul Küçükçekmece’de bir kişinin çocuğa istismarda bulunduğu iddiası mahalleliyi sokağa döktü. Mahalle sakinleri durumun aydınlatılması için tepkisini dile getirdi.

Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde bir kişinin küçük yaştaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü.

Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan mahalle sakinleri konunun biran önce aydınlatması için yetkililerden yardım istedi. Öte yandan, cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen çocuğun yakınlarınca hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Çocuğun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, mahalle sakinlerinin ifadelerine başvurdu. Şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı.