Kreşte dayağa 5 bin lira ceza!

İskenderun’da özel bir kreşte M.K. isimli yardımcı öğretmen yaramazlık yaptığını iddia ettiği K.A.’yı (4) sınıf arkadaşlarına dövdürmüştü.

Olayla ilgili yargılama tamamlandı. Küçük çocuğa tekme ve yumruk attıran M.K. ve kreş yönetimine sadece 5 bin lira tazminat cezası verildi. Aile ise karara itiraz etti.

İskenderun’da 2016 yılında yaşanan olayda, özel bir kreşte eğitim veren yardımcı öğretmen 4 yaşındaki K.A.’yı sınıf arkadaşlarına dövdürmüştü.

İddiaya göre; çocuklara nasıl şiddet uygulayacaklarını anlatan öğretmen M.K.’nın küçük K.A.’yı göstererek diğer çocuklardan ona tekme ve yumruk atmalarını işaret etmesi saniye saniye kreşin kameraları tarafından kaydedilmişti.

KREŞ SAHİBİNE 16 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

K.A.’nın ailesi çocuklarının içine kapanması ve hareketlerindeki değişiklikler sonrasında olayı ortaya çıkardı. Olaya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müdahil oldu. Öğretmen M.K.’ya 5 bin, kreş sahibine ise 16 bin lira para cezası kesti.

İKİ TARAF DA İTİRAZ ETTİ

Adli makamlara da yansıyan olayla ilgili yargılama tamamlandı. İskenderun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran mağdur K.A., Anne A.B.A. ve Baba G.C.A. 20 biner lira manevi tazminat talep etti.

2 yıl süren yargılama sonrasında mahkeme heyeti ailenin taleplerini kısmen kabul etti.

Heyet, mağdur çocuk K.A. için 3 bin, anne A.B.A. için bin, baba G.C.A. için bin lira olmak üzere toplam 5 bin lira manevi tazminata hükmetti.

Tazminatı öğretmen M.K. ve kreş sahibi birlikte ödeyecek. Küçük çocuğun ailesi ise kısmi ret kararı nedeniyle öğretmen M.K.’nın avukatı için bin lira vekalet ücreti ödeyecek.

AİLE İTİRAZ ETTİ

Söz konusu karar sonrasında hem K.A.’nın ailesi hem de M.K. ve kreş sahibi temyiz yoluna başvurdu. Taraflar kararı doğru bulmadıklarını belirterek Adana Bölge Adliye Mahkemesi’ne itiraz etti.

EN ÇOK İZLENENLER

Çocuklara kazandırılacak en iyi 10 davranış!

Yazar ve İletişim uzmanı Canten Kaya çocuklara kazandırılması gereken en iyi 10 davranışı anlatıyor... 1. Bölüm 2. Bölüm Canten Kaya

Çocukların Yetenekleri Nasıl Geliştirilir?

Çocukların yetenekleri nasıl geliştirilir -Pedagog Gözde Erdoğan

Geçmişteki kırgınlıkları gidermenin 5 yolu!

Geçmişteki kırgınlıkları gidermenin 5 yolu!
video

Gelin-Kayınvalide arasında küskünlük varsa ne yapmalı?

Gelin-Kayınvalide arasında küskünlük varsa ne yapmalı? -Psk. Dr. Zafer Akıncı  
video

“Çocuğum oyuncak yerine tencere, tava, kaşık vs. ile oynuyor”

Uzm. Psk. Ramazan Şimşek çekmeceleri karıştıran, ev eşyalarıyla oynayan çocuklar hakkında bilgi veriyor.

Evliliğinizi anne – babanız mı yönetiyor?

Evliliğinizi anne - babanız mı yönetiyor? -Prof. Dr. Üstün Dökmen
video

Sorumluluk sahibi çocuk nasıl yetiştirilir? – Dr. Özgür Bolat

Ben dili neden zararlıdır? Çocuklara harçlık nasıl verilmeli? Çocuklarda ödül sistemi doğru mu? Dr. Özgür Bolat  

Kötü giden evliliği kurtarmak için çocuk yapmayın…

Kötü giden evliliği kurtarmak için çocuk yapmayın... Prof. Dr. Üstün Dökmen'den evli çiftlere tavsiyeler... Videoyu izledikten sonra daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dilerseniz 2. videodan...

Arkadaşınıza gönderin!