Kırık Saç Uçlarını Onarmak İçin 6 Öneri

0
228
Kırık Saç Uçlarını Onarmak İçin 6 Öneri 2

Saç uçlarının kuru, mat ve sert olmasını hiç kimse istemez. Çoğu zaman saçları kestirmek bile bu soruna bir çözüm getirmez. Siz istemeden de olsa saçlarınız sürekli kırılmaya devam ediyorsa hayat sizin için kâbusa dönebilir.

Eğer bu hoş olmayan görünümden kurtulmak, daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız önerilere kulak vermenizde yarar var. İşte bu sorunları yaşayan bayanlar için harika saç bakım önerileri… Kırık saç uçlarına veda etmek için sizler için hazırladığımız harika öneriler yazımızın devamında…

1-Sadece saç derini şampuanla

Saçlarımızı telleri değil, saç derisi kirlendiği için yıkarız. Bu nedenle şampuan da saç derisine masaj yaparak uygulanmalıdır. Saç derinizde biriken şekillendirici kalıntıları, yağ ve kir bu şekilde temizlenirse saç kırılmalarının da daha kolay önüne geçilebilir. Siz de saçlarınızı yıkarken şampuanınızı saç uçlarınıza değil, saç derinize uygulayın.

2-Düzleştirici

Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız ısılar saçlarınız için en büyük tehlikedir. Maşa ve düzleştirici gibi ısı kaynakları saçlarınızı yıpratır ve kırılmalara neden olur. Bu nedenle saçlarınızı ısı ile şekillendirmeden önce mutlaka ısıdan koruyucu bakım kremlerinden veya spreylerden yardım alın. Ayrıca saçlarınızın kıvrılmadan ve katlanmadan düzleştirilmesi için düzleştirmeden önce saçlarınızı tarayın. Taramak derken, düzleştirirken bir yandan da tarağı kullanmayı ihmal etmeyin.

3-Maşa

Hayallerinde kıvır kıvır saçlara sahip olmak yatanlar, ancak bu saçları bir türlü bulamayanlar da hemen maşadan yardım alır. Ancak saçlarınızı kıvır kıvır yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, kıvırmak istediğiniz saç tutamlarına uçtan değil, dipten ısı uygulamaktır. Bu sayede maşanın ısısı saç uçlarınızı kırmaz.

4- Havluyla kurutmak

Saçlarınızı banyodan çıktığınızda neyle kurutuyorsunuz? Eğer saçlarınızın nemini almak için havlu kullanıyorsanız banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı havlu ile değil, pamuklu bir tişörtle sarın. Daha sonra da saç kurutma makinesi ya da fön uygulamayın. Bırakın saçlarınız kendiliğinden kurusun.

5- Yumuşak saç fırçası

Saçlarınızı her gün tararken yumuşak kıllı fırçalar tercih edin. Doğal olmayan, sert ya da sentetik fırçalar saç kırılmanızın artmasına neden olabilir.

6- Saç uçlarını besle

Banyoda saç kremi kullanıyor musunuz? Bazen saç kremi kullanmayı unutabilirsiniz. Ama saçlarınızın beslenmesi için mutlaka saçlarınızı nemlendirmeniz gerekir. Saçlara ihtiyacı olan nemi sağlayan ise saç kremleridir. Bu nedenle banyoda mutlaka saç uçlarınıza saç kremi uygulayın ve yeteri kadar bekledikten sonra da saçlarınızı durulayın.