Kavga etmek ilişkiyi güçlendirir mi?

0
728
Kavga etmek ilişkiyi güçlendirir mi? 1

Yapılan son anketlere göre evli çiftlerin %44’ü haftada bir defadan fazla kavga ediyor.

Aslında sık sık ama her zaman barışçıl bir şekilde tartışan çiftlerin bir arada kalma olasılıkları daha yüksek oluyor.

Kavga olgun bir ilişkinin işaretidir

Sürekli çatışmadan kaçınma kesinlikle uzun süreli bir ilişki kurmanın en iyi yolu değildir. Aksine, tartışırken aklınızdakileri açıkça söyleyebiliyorsanız, bu sevginizi başka bir seviyeye taşımaya hazır olduğunuzu gösterir.

Kavga umursadığın anlamına gelir

Gelecekte daha iyi sonuç almak için kavga etmenin tüm acısına ve rahatsızlığına dayanmaya hazır olduğunuz gerçeği, gerçek sevginizin bir işareti olabilir.

Başka bir deyişle, tartışmak, daha kararlı olduğunuz anlamına gelir.

Kavga etmek, iletişiminizi kolaylaştırır

İlişkinize güven vermek için sessiz kalmamalısınız. Aksine, eşinize açık bir zihinle yaklaşmanız, eylemlerinizin sorumluluğunu üstlenmeniz ve birbirinizi dikkatle dinlemeniz gerekir.

Kavga etmek bağlantınızı güçlendirir

Eşinizle tartıştığınızda, kazanmanız veya kaybetmeniz önemli değil. En değerli şey, kendiniz hakkında birbiriniz hakkında bir şeyler öğreniyor olmanızdır.

Kavga etmek küskünlüğünüzü hafifletebilir

Sizin için önemli olan şeyler söz konusu olduğunda dayanağınızda durmamak, eşinizin istediği her şeye sahip olabileceğini düşünmesini sağlayabilir. Bu sağlıksız bir yoldur. Bu yüzden tartışarak bazı şeyleri çözmek, aradaki küslüğü hafifletecektir.

Kavga etmek tutkunuzu ortaya koyar

Bazı çiftler büyük tartışmalar yaşadığında hormon seviyeleri yükselir. Fakat bilinçaltında bu insanlar kavga ederken tutkularının derecesini bilirler.

Kavga etmek sizi sıkıntıdan kurtarır

Birkaç yıl birlikte olsanız bile, her zaman hemfikir olmadığınız bazı şeyler olacaktır. Ve bu hiç de fena değil yapıcı çatışmalar ilişkinizin kıvılcımını yakıp bunu daha heyecanlı hale getirebilir.