Kahvaltıda yerseniz beyni güçlendiriyor

Granola nedir? Granola faydaları nelerdir?

Granola içinde yulaf, kuru yemiş ve kuru meyve bulunduran oldukça besleyici ve yüksek oranda enerji veren bir besindir. Özellikle kahvaltılarda tercih edilen granola güne başlamak en iyi yol olarak görülüyor.

Düşük karbonhidrat, protein ve lif barındıran granola, sağlıklı yağlar açısından da zengindir. Peki her gün kahvaltıda düzenli olarak granola tüketirseniz ne olur?

İşte kahvaltıda granola tüketmenin faydaları…

Kahvaltıda düzenli olarak granola tüketmek, gün içinde yorgunluk ve stresinizi azaltır. Verdiği enerji sayesinde gücünüzü tekrar toparlamak için yararlıdır.

ABUR CUBUR İSTEĞİNİ AZALTIR

Granola, kan şekerini sağlıklı bir şekilde dengeleyen doyurucu bir besindir. Bu sayede granola, sabahları acıkmayan istemeyen ya da kilo vermeye çalışanlar için harika bir seçenektir ve abur cubur isteğinizi azaltır.

SAĞLIKLI KAN SONUÇLARI

Eğer granolayı şekersiz ve doğal olarak tüketirseniz, yüksek kolesterolü ve trigliserit seviyenizi düzenler. Daha sağlıklı kan sonuçları elde edersiniz.

DAHA SAĞLIKLI BİR BAĞIRSAK

Granola, yüksek lif içeriği ile sağlıklı bir şekilde sindirime, kabızlığa ve diğer sindirim sorunlarına yardımcı olur. Bu sayede daha sağlıklı bağırsaklara sahip olursunuz. Ancak granola tüketirken sık sık su içmeyi de ihmal etmeyin.

RUH HALİNİ DÜZENLER

Yulaf, çekirdek ve kuru yemişler, anksiyete, gerginlik, stres ya da depresyon gibi belirli sorunların etkilerini azaltmaya yardımcı olabilecek sinir sistemini dengeleme yetisine sahiptir. Granola da bunlardan biri…

HAFIZA SORUNLARINA İYİ GELİR

Granolanın içeriğindeki, antioksidanlar da dahil olarak, farklı minerallar, beyin fonksiyonlarının zaman içerisinde yavaşlamasını önlemede önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, diğer durumlara ek olarak, hafıza sorunları ya da konsantrasyon kaybı gibi meseleleri engelleyebilirsiniz.

DAHA SAĞLIKLI KARACİĞER

Yetersiz beslenmeden en çok etkilenen karaciğer, granolanın içeriğindeki belirli amino asit açısından zengin besinlerden fayda sağlayabilir. Granolanın içinde vücudu zehirli maddelerden temizleyen karaciğerin lesitin üretimine yardımcı olan yararlı besinler vardır.

GÜÇLÜ KEMİKLER

Granola, özellikle susam ve badem ile beraber servis edildiği zaman, yüksek oranda kalsiyum içeriği sağlayan bir yapıdadır. Bu kombinasyon kemikleri ve dişleri güçlendiren harika bir tarif oluşturarak, eklem iltihabını engeller.

EN ÇOK İZLENENLER

Çocuğa yemek yeme alışkanlığı kazandırmak…

Çocuklarda yemek yeme alışkanlığını kazandırmak için aileler neler yapmalı? Çocuğuna yemek yedirmekte zorlanan ebeveynler için derlediğimiz önemli tavsiyeler  içeren videolarımızın yararlı olmasını umuyoruz... Video 1- Çocuğa yemek...
video

Çocuğun genital bölgesini incelemesi normal mi?

Çocuğun genital bölgesini incelemesi normal mi? Nasıl davranmalıyız? Pedagog Adem Güneş
video

Öfke kontrolü nasıl sağlanabilir?

Öfke kontrolü nasıl sağlanabilir? İşinize yarayacak faydalı teknikler için mutlaka izleyin.
video

Çocuklarınıza uykusu gelsin diye kitap okutmayın!

Çocuklarınıza uykusu gelsin diye kitap okutmayın! Psikolog Dr. Zafer Akıncı  

7 Maddede Erkeğinizi Değiştirin!

7 Maddede Erkeğinizi Değiştirin! Canten Kaya

Çocuklara hijyen alışkanlığı kazandırmanın önemi!

Çocuklara hijyen alışkanlığı kazandırmanın önemi! Çocukların sağlık açısından dikkat etmesi gereken noktalar. -Ekolojik Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı

Çocuğum sürekli cep telefonu ile oynuyor, ne yapmalıyım?

Çocuğum sürekli cep telefonu ile oynuyor, ne yapmalıyım? Cep telefonu, tablet, bilgisayar ile fazla vakit geçiren çocuklarla nasıl ilişki kuracağız? Cep telefonu vb.nin ne kadar kullanılması...
video

Çocuklarda sorumluluk ve problem çözme becerileri nasıl gelişir?

Çocuklarda sorumluluk ve problem çözme becerileri nasıl gelişir? Anne-babalar neden çocuklarının çantalarını taşımamalı? - Ahmet Naç İzledikten sonra aşağıdaki diğer bilgilendirici içeriklere göz atabilirsiniz... Faydalı olması dileğiyle... Video oynatıcı...

Arkadaşınıza gönderin!