İşitme engelli annenin bebeğiyle ilk tanışması

Geçtiğimiz günlerde doğum yapan işitme engelli Şeyma Bozkurt, hastanede görevli işaret dili tercümanı aracılığıyla doğumda ilk ağlayışına tanık oldu.

İşitme engelli çift Şeyma ve Coşkun Bozkurt’un, annelik ve babalık sevinçleri, duygulu ve bir o kadar heyecanlı görüntülere sahne oldu.

Özel Medifema Hastanesi İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar, Bozkurt çifti ile bebeklerinin arasında tercüman oldu. Vardar, anne adayının tüm muayene ve tetkiklerine eşlik etti.

Anne olma heyecanı yaşayan Şeyma Bozkurt, 4 aylık hamileyken bebeğinin kalp atışı sesini, Vardar sayesinde duydu.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Zeynep Atgüden, Anestezi Uzmanı Özlem Çınar, Ebe Yeşeren Sevgi Örter ve İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar’ın girdiği doğumda duygulu anlar yaşandı.

39 hafta boyunca anne adayı ile neredeyse birlikte yaşayan Esin Vardar, annenin doğumuna da girdi. Bebeğinin kalp atışlarını anneye anlatan Vardar, küçük Serpil’in doğduktan sonraki ilk ağlayışını da tanıklık etti.

O anlarda ameliyathane ekibi olarak hep birlikte ağladıklarını anlatan Vardar, “Anne sezaryen doğum yaptı. Doğum gerçekleştikten sonra bebeğim nasıl, ağlıyor mu’ diye sordu.

Ben de, işaret diliyle “Bebeğin ağladı, çok sağlıklı’ dedim. Çok mutlu oldu. Bu sahneye şahit olan doktorlarımız, ebe arkadaşım ağlamaya başladık. Çok duygulanmıştık”dedi.

——————————–

ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ
Maile Gönder