İkinci Evliliğinde Mutluluğu Yaşayan Bir Erkeğin Eski Eşe Seslenişi

0
403
İkinci Evliliğinde Mutluluğu Yaşayan Bir Erkeğin Eski Eşe Seslenişi

Artık evlenmem diyordum. Kimselere özgürlüğümü kaptırmam. Gerçek aşkın masallarda, filmlerde yaşanacağına kendimi iyice inandırmıştım.

Boşandıktan sonra beraberliklerim oldu. Evlenmeyi düşünmediğimi baştan söylüyordum. Kimseye ümit verecek değildim. Evlenmekten korkuyor, kaçıyordum. Ama kadınlardan asla.

Yaşadığım kâbus dolu yıllara sadece saçı ve görünümü değişik olduğu için başka bir kadınla tekrar geri dönmek istemiyordum.

Bana aşkı, sevgiyi, ilgiyi, paylaşımı, cinselliği yaşatan o yemyeşil gözlerin sahibi ile karşılaşana dek birçok gönülde amaçsızca dolaştım durdum.

Şimdi gerçekten evlendim. Gerçek ailem var.

Eve geldiğimde beni sıcacık tebessümü ile kapıda karşılayan, tüm yorgunluğumu üstümden atmam için dinlendirmeye çalışan, az ama özlü konuşan, her fikrine değer vermemi sağlayan, en ufak ihtiyacını karşılarken dahi emretmediği için dünyaları ayaklarının altına sermek istediğim, saygı ve sevgisini hem diliyle hem de tüm davranışları ile sunabilen, hizmet etmekten yüksünmeyen, en iyi bildiği konularda dahi sadece bana danışmak isteyecek kadar mütevazi, iş hayatındaki profesyonelliğini evinde Osmanlı kadını olarak değiştirebilen, cıvıl cıvıl, çekici, güzel, gözümün ve gönlümün ilk aşkı ile evliyim.

Kağıt üstünde ikinci evlilik olsa ne yazar? Hissettiklerimle, yaşadıklarımla gönlümün ilk evliliğini yaşıyorum. Yeniden doğdum. Mutluyum.

Sevgi, saygı, ilgi,paylaşım, cinsellik, sadakat, dostluk, arkadaşlık dolu bir ailem var. Bana aşkı öğreten, tattıran benim kadınımı her gün daha çok mutlu etmek istiyorum. Onun hep gülümsemesi için son nefesime kadar çabalayacağım.

Evden uzaklaşmak, kaçmak için bahaneler üreten ben, şimdi onun yanından ayrılmamak için bahaneler üretiyorum. Onsuz saniyelere dahi katlanamıyorum. Özlüyorum.

Ona her bakışımda aşkı, mutluluğu, huzuru doruklarda yaşattığı için minnettarım. Şükürler olsun Allah’ım. Çektiğim tüm sıkıntılara karşılık bana gerçek kadınımı verdin. Aile olmanın tüm güzelliğini yaşıyorum. Hayat yolunu karımla birlikte yürüdükten sonra Dünya başıma yıkılsa tasa değil. Ne gözüm ne gönlüm ondan başkasını görüyor, duyuyor.

Eski hanımefendi;
Sana seslenişimi şöyle tamamlamak istiyorum. Dünya’da senin gibi çirkinlikler olmasa güzelliklerin değeri anlaşılamazdı.

Seni Seviyorum seslenişimin tek sahibi, sevgili karımın değeri, nefesimden daha değerli. Allah tüm sıkıntı içinde olanlara yardım etsin. Herkese gerçek aşkı nasip etsin. Çünkü aşk var.

 

Kaynak;

www.inciyesilyurt.com