Her Babanın Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey

0
679
Her Babanın Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey 2

Her Babanın Kızına Öğretmesi Gereken Şeyler Nelerdir? Bakalım!

Kız çocuğu yetiştirme hakkında eğlenceli fakat bazen de ürkütücü olan şey, her babanın kızına ‘’gerçek bir adam’’ ın kim olduğunu gösterme fırsatına ve sorumluluğuna sahip olması ve ona dünyayla, mutlulukla ve güçle yüzleşmesi için verdiği güvendir.

İşte her babanın kızına öğretmesi gereken 6 şey:

1.Lastik ve Yağ Nasıl Değiştirilir

Toplumun ‘’bunlar erkek işi’’ dediği konularda dahi onlara kendine güvenen bireyler olmayı öğretin. Ona kendisine nasıl güvenmesi gerektiğini, başarılı ve emin olmak için gerekli güce sahip olduğunu unutmaması gerektiğini öğretin. Kendini ve başkalarını koruma ihtiyacı duyduğunda ona sert olması gerektiğini öğretin.

2.Pembe Giyinmek mi? Pekâlâ.

Her ne kadar yetenekli ve sert olursa olsun, kadınsı nitelikleri ve doğası için onu cesaretlendirin.

3.Ne Olursa Olsun, Çok Güzelsin

Güzellik, fizikten çok daha fazlasıdır. Çok güzelsin cümlesini sevmeyen bir kıza rastlamadım hiç. Dünya zalim olabiliyor. Sivilcesi çıktığında veya birazcık kilo aldığında, kızınızın her zaman babasından ‘’çok güzelsin ‘’ cümlesini duymaya ihtiyacı var.

4.Kızınız Çok Güzelden De Fazlası!

Ona bir nesne olmadığını öğretin, o sizin kızınız. Ona bir adamın bir kadına nasıl davranması gerektiğini kendi örneklerinizle gösterin. Kızınızın sadece fiziksel güzelliğini değil aynı zamanda onun zihnini, nezaketini ve karakterini de tamamladığınızdan emin olun. Ona kadınlarda bu özelliklere değer verdiğinizi gösterin.(Özellikle annesinde)

5.Ne Zaman Ağzını Açmalı

Güç erkeksi veya kadınsı bir şey değildir, sadece karakterle ilgilidir. Hayır demeyi öğrenmesine ve doğru kabul ettiği şeyleri savunmasına yardımcı olun.

6.Ne Zaman Ağzını Kapalı Tutmalı

Dedikodu ve çekiştirme çok yaygındır, özellikle bugünün teknolojik toplumunda. Kızınıza başkalarına karşı nazik davranmasını, başkalarını silmekten çok onlara az da olsa değer vermeleri için uğraşması gerektiğini öğretin.

Bu yüzden, kızınızın hayatında ‘’gerçek bir adam olmak’’ ona gelecekteki hayatında müthiş bir güven verecektir…