Her Babanın Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey

Her Babanın Kızına Öğretmesi Gereken Şeyler Nelerdir? Bakalım!

Kız çocuğu yetiştirme hakkında eğlenceli fakat bazen de ürkütücü olan şey, her babanın kızına ‘’gerçek bir adam’’ ın kim olduğunu gösterme fırsatına ve sorumluluğuna sahip olması ve ona dünyayla, mutlulukla ve güçle yüzleşmesi için verdiği güvendir.

İşte her babanın kızına öğretmesi gereken 6 şey:

1.Lastik ve Yağ Nasıl Değiştirilir

Toplumun ‘’bunlar erkek işi’’ dediği konularda dahi onlara kendine güvenen bireyler olmayı öğretin. Ona kendisine nasıl güvenmesi gerektiğini, başarılı ve emin olmak için gerekli güce sahip olduğunu unutmaması gerektiğini öğretin. Kendini ve başkalarını koruma ihtiyacı duyduğunda ona sert olması gerektiğini öğretin.

2.Pembe Giyinmek mi? Pekâlâ.

Her ne kadar yetenekli ve sert olursa olsun, kadınsı nitelikleri ve doğası için onu cesaretlendirin.

3.Ne Olursa Olsun, Çok Güzelsin

Güzellik, fizikten çok daha fazlasıdır. Çok güzelsin cümlesini sevmeyen bir kıza rastlamadım hiç. Dünya zalim olabiliyor. Sivilcesi çıktığında veya birazcık kilo aldığında, kızınızın her zaman babasından ‘’çok güzelsin ‘’ cümlesini duymaya ihtiyacı var.

4.Kızınız Çok Güzelden De Fazlası!

Ona bir nesne olmadığını öğretin, o sizin kızınız. Ona bir adamın bir kadına nasıl davranması gerektiğini kendi örneklerinizle gösterin. Kızınızın sadece fiziksel güzelliğini değil aynı zamanda onun zihnini, nezaketini ve karakterini de tamamladığınızdan emin olun. Ona kadınlarda bu özelliklere değer verdiğinizi gösterin.(Özellikle annesinde)

5.Ne Zaman Ağzını Açmalı

Güç erkeksi veya kadınsı bir şey değildir, sadece karakterle ilgilidir. Hayır demeyi öğrenmesine ve doğru kabul ettiği şeyleri savunmasına yardımcı olun.

6.Ne Zaman Ağzını Kapalı Tutmalı

Dedikodu ve çekiştirme çok yaygındır, özellikle bugünün teknolojik toplumunda. Kızınıza başkalarına karşı nazik davranmasını, başkalarını silmekten çok onlara az da olsa değer vermeleri için uğraşması gerektiğini öğretin.

Bu yüzden, kızınızın hayatında ‘’gerçek bir adam olmak’’ ona gelecekteki hayatında müthiş bir güven verecektir…

EN ÇOK İZLENENLER

video

Çocukları, ders çalışmaları için nasıl teşvik etmeliyiz?

Çocukları, ders çalışmaları için nasıl teşvik etmeliyiz? Psk. Dr. Zafer Akıncı    

Eşiniz ailesinin yanında farklı davranıyorsa…

Eşiniz ailesinin yanında farklı davranıyorsa nasıl davranmalı? -Zafer Akıncı  

Çocuğunuzun ruhu konuşabilseydi…

Çocuğunuzun ruhu konuşabilseydi... Videoyu izledikten sonra daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. İyi seyirler... Öfke kontrolsüzlüğü yaşayan her çocuğun ardında öfkesini kontrolde zorlanan bir ebeveyne rastlıyorum....
video

Alişan Kapaklıkaya’nın herkesi duygulandıran hikayesi

Alişan Kapaklıkaya'nın çocukluk hatırasını anlattığı "Siyah Pantolon" hikayesi herkesi duygulandırdı. Sevdiklerinize sevginizi mutlaka gösterin... Bütün Babalar mutlaka izlemeli...  

Çocuklarınızı “besici” mantığıyla yetiştirmeyin!

Çocuklarınızı "besici" mantığıyla yetiştirmeyin! Prof. Dr. Üstün Dökmen'den ebeveynlere tavsiyeler... Videoyu izledikten sonra daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dilerseniz 2. videodan programın tamamını  izleyebilirsiniz. Videonun tamamı:

Annesini ilk kez gören bebeğin mutluluğu…

Henüz 4.5 aylık olan Emil hayata bir adım geride başladı. Doğuştan gelen göz hastalığı nedeniyle anne ve babasını bile net olarak göremiyordu. Ta ki şimdiye dek. Minik...

Çocukları meşgul edecek 17 etkinlik!

Çocukların kıymetli zamanlarını  aktif ve eğlenceli bir şekilde geçirebilmeleri için 17 etkinliği sizlerle paylaşıyoruz. Çocukların ekran başında fazla zaman geçirmesinden şikayetçiyseniz bu alternatif etkinliklerle onları farklı çalışmalara yönlendirebilirsiniz. Daha fazlası için  oyun-etkinlikler...
video

Pozitif yaşama dair muhteşem bir hikaye!

Pozitif Yaşamaya Dair Muhteşem Bir Hikaye -İsmail Karasu Sosyolog - Aile Danışmanı  

Arkadaşınıza gönderin!