Güçlü Bir Anneye Sahip Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret

0
6952
Güçlü Bir Anneye Sahip Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret 2

1.Aklınızdakileri Söylemeniz İçin Sizi Cesaretlendirir

Güçlü bir anne her zaman dürüstlükten yanadır. Çocuklarını da böyle olması için eğitir. Bunu başarabilmesi için iletişim çok önemli bir rol oynuyor. Eğer güçlü bir anne sizi yetiştirmişse, asla duygu ve düşüncelerinizi söylemekten çekinmezsiniz.

2.Size Ne Düşünmeniz Gerektiğini Değil, Nasıl Düşünmeniz Gerektiğini Öğretir

Ne okuduğunuzu veya öğrendiğinizi hatırlamazsınız, aksine bunlar üzerine kendiniz yorum yapmayı öğrenirsiniz. Güçlü bir anne çocuğuna neyi düşünmesi gerektiğini öğretmez, nasıl düşünmesi gerektiğini öğretir. Değişik kaynaklardan birçok bilgiyi öğrendikten sonra, bilgileri değerlendirip bir sonuca ulaşabilirsiniz. Öğrenmeye ve fikirlerinizi değiştirmeye meyilli olursunuz, aynı zamanda soru sormaktan korkmazsınız. Hata yapmak veya başarısız olmak size normal gelir. Güçlü bir anne sizi hayata çok daha iyi hazırlar.

3.Eğitimin Ne Kadar Önemli Olduğunu Gösterir

Güçlü bir anne, eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Güçlü bir anne eğitimin sadece pahalı okullara gitmek ve iyi notlar almak olduğunu düşünmez. Ona göre eğitim; soru sormak, dikkat vermek, bolca okumak ve bildiklerini ifade etmekle olur.

4.Tek Rakibinizin Kendiniz Olduğunu Öğretir

Örneğin, anneniz size ders çalışırsanız notlarınız yükseleceğini söylemiştir. Karşınıza engeller çıksa da, yolunuza devam etmeniz gerektiğini size göstermiştir. Asıl rakibiniz bir başkası değil, sadece sizsiniz. Eğer güçlü bir anneye sahipseniz, o size bunu öğretir.

5.Ekonomik Özgürlüğe Önem Verir

Güçlü anneler için çocuklarının özgür ve özgüvenli olmaları önemlidir. Size çok çalışmayı ve ekonomik olarak bağımsız olmayı öğretirler. Ekonomik özgürlüğe sahip olmanız, hayata karşı ayakta durmanız için önemli bir noktadır. Ekonomik olarak özgürlüğe kavuşmanız bir yana, aynı zamanda size temizlik ve yemek yapmayı öğretirler. Hatta hasta olduğunuz zamanlarda kendinize bile nasıl bakacağınızı gösterirler.

6.Size Kendiniz Gibi Olmanızı Söyler

Kim olduğunuzu ve neyin peşinden gitmek istediğinizi biliyorsunuz. Güçlü bir anneye sahip olmak, size olduğunuz gibi davranmanız için gerekli güveni ve rahatlığı verir. İstediğiniz gibi giyiniyorsunuzdur ve kendinizi ifade etmekten çekinmiyorsunuzdur. Etrafınızda olanlara karşı ilgilisinizdir ve yeni şeyler öğrenmekten hoşlanırsınız. Güçlü anneler çocuklarını yeni şeyler keşfetmeye, gezmeye, öğrenmeye ve yeni insanlarla tanışmaya teşvik ederler.

7.Size Empati Yapmayı Öğretir

Güçlü bir anneye sahip olanlar insanlar, empati yapmayı çok iyi bilirler. Anneler çocuklarını karşılıksız ve güçlü bir şekilde severler, aynı zamanda onları anlamak için ellerinden geleni yaparlar. Fakat bu sadece çocukları için geçerli bir durum değildir, onlar aynı zamanda çocuklarının hayatına giren insanları da anlamaya çalışırlar. Güçlü anneler çocuklarına nazik olmayı ve insanlara nasıl davranılması gerektiğini öğretirler.

8.Size İnsanları Nasıl Bir Araya Getirebileceğinizi Gösterir

Eğer güçlü bir anne tarafından yetiştirilmişseniz, ailenin ve arkadaşlıkların ne kadar önemli olduklarının farkındasınızdır. Size başkalarının size ihtiyacı olduğunu ve sizin başka insanlara ihtiyacınız olduğunu gösterir. Cömert ve fedakar olmayı öğretir size, aynı zamanda insanlarla hiç kopmayacak bağlar kurarsınız.

9.Özgür Olmayı Gösterir

Başkalarına bağlı bir hayat yaşamaktansa, kendi hayatınızı yaşamayı öğretir size. Bu şekilde başkalarından onay almamanız gerektiğini bilirsiniz ve yolunuza yaptığınız seçimlere göre devam edersiniz. Kendi kanatlarının altında yaşayan bir lider olursunuz, anneniz gibi.

10.Size Kabullenmeyi veya Değiştirmeyi Gösterir

Eğer güçlü bir anneye sahipseniz, sürekli bir şeyleri eleştirmezsiniz. Durumu anlar ve gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşırsınız durumlara. Şikayet etmezsiniz. Durumu kabullenir veya değiştirirsiniz.