Felçli eşine 51 yıldır adeta gözü gibi bakıyor

Yıl 1968, Nefise 24 yaşındaydı.

23 yaşındaki eşi Seyfi, kullandığı kamyonetle kaza yaptı. Ağır yaralandı felç oldu. Ardından kangren yüzünden belden aşağısını tamamen kaybetti. Aradan 51 yıl geçti. Nefise bugün 75 yaşında.

Eşinin yanından bir saat bile ayrılmadı, ona gül gibi bakıyor. Ve hepsinden önemlisi yüzünde azıcık bir kırgınlık bile görülmüyor, hep gülüyor. Seyfi, yarım asırdır kendine canı gibi bakan eşine minnettar.

Diyor ki: Allah’a binlerce şükür, bana böyle bir eş nasip etti!

Ordu’da yaşayan Nefise Tören, genç yaşta geçirdiği trafik kazasının ardından felç kalan ve yaşamını 51 yıldır yatağa bağımlı sürdüren eşi Seyfi Tören’e adeta gözü gibi bakıyor.

Altınordu ilçesine bağlı Çavuşlar Mahallesi’nde yaşayan 74 yaşındaki Seyfi Tören, 1968 yılında 23 yaşındayken kullandığı kamyonetin devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasından sonra felç kaldı.

Daha sonra bacaklarının kangren olması nedeniyle belden aşağısını da kaybeden Tören, 51 yıldır yaşamını yatağa bağımlı şekilde sürdürüyor.

Geride kalan yarım asır içerisinde birçok kez ameliyat geçiren Seyfi Tören’in bu süreçte en büyük destekçisi ise 69 yaşındaki hayat arkadaşı Nefise Tören oldu.

Tören, felçli eşine 51 yıldır adeta gözü gibi bakarken, şu ana kadar her türlü ihtiyacını da eksiksiz yerine getirdi.

Eşinin günlük ihtiyaçlarını karşılayan ve bakımını yaparak her türlü zorluğun üstesinden gelen Nefise Tören, hayat arkadaşını bir gün dahi kaderiyle baş başa bırakmayı düşünmedi.

Bir çocuk annesi Tören, yaptığı açıklamada, eşinin felçli kaldığında çocuğunun henüz 9 aylık olduğunu söyledi.

Severek evlendiği eşinin trafik kazası sonrası yatağa bağlı kaldığını anlatan Nefise Tören, uzun yıllar ömürlerinin hastane odalarında geçtiğini kaydetti.

Tören, eşinin yatalak halde hayatını sürdürdüğünü ifade ederek, yarım asırdır eşinin bu şekilde olduğunu dile getirdi.

Yıllardır hiç üşenmeden eşinin tüm ihtiyaçlarını her gün eksiksiz yerine getirdiğini aktaran Nefise Tören, “Sabah, öğle ve akşam olmak üzere tüm ihtiyaçlarını gideriyorum.” dedi.

Tören, bir gün dahi bunun için şikayet etmediğini vurgulayarak, “Ne yapalım bizim de kaderimiz böyleymiş. Rabb’im eşimin canını sağ etsin yeter. Onun varlığı halen bize güç veriyor.” diye konuştu.

Ömrü olduğu sürece ve gücü yetene kadar eşine bakacağını kaydeden Nefise Tören, “Ben eşimin ebediyen yanındayım. Allah onu bizlere emanet etti. Ona gözüm gibi bakıyorum.” ifadesini kullandı.

BİR GÜN BİLE “ÖF” DEMEDİ

Seyfi Tören ise eşinin 51 yıldır kahrını çektiğini ifade ederek, “Her gün ihtiyaçlarımı gideriyor. Benim kendimi idare edecek durumum maalesef yok. Eşim bir gün bile ‘öf’ demeden bütün bakımımı yapıyor. Kendisinden Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

“Her adama böyle eş nasip olmaz” diyen Tören, “Bazı eşler sağlam kocalarını bırakıp gidiyor. Eşim de bana 51 yıldır ‘gözünün üzerinde kaş var’ demedi. Allah’a binlerce şükürler ediyorum ki bana böyle bir eş nasip etti.” ifadelerini kullandı.

AA

EN ÇOK İZLENENLER

video

Çocukların sabah vaktinde uyanabilmesi için 7 tavsiye

Çocuklar sabah nasıl uyandırılır? Çocukların sabah vaktinde uyanabilmesi için 7 tavsiye -Pedagog Adem Güneş Daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz... Aşağıdan diğer bilgilendirici içeriklere göz atabilirsiniz...

Eşiniz ailesinin yanında farklı davranıyorsa…

Eşiniz ailesinin yanında farklı davranıyorsa nasıl davranmalı? -Zafer Akıncı  

Çocukların Yetenekleri Nasıl Geliştirilir?

Çocukların yetenekleri nasıl geliştirilir -Pedagog Gözde Erdoğan

7 Maddede Erkeğinizi Değiştirin!

7 Maddede Erkeğinizi Değiştirin! Canten Kaya

Çocuklarınızı “besici” mantığıyla yetiştirmeyin!

Çocuklarınızı "besici" mantığıyla yetiştirmeyin! Prof. Dr. Üstün Dökmen'den ebeveynlere tavsiyeler... Videoyu izledikten sonra daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dilerseniz 2. videodan programın tamamını  izleyebilirsiniz. Videonun tamamı:
video

En şifalı 10 meyve! Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

En şifalı 10 meyve hangileridir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu en şifalı 10 meyveyi açıklıyor...  

Çocuklarımızı nasıl sevmeliyiz, öpmeliyiz?

Çocuklarımızı nasıl sevmeliyiz, öpmeliyiz? Uzm. Psikolog Ramazan Şimşek çocuklarımızı severken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatıyor. Daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz... İyi seyirler...

Ne yedirirsek çocuğumuzun zekası açılır?

Ne yedirirsek çocuğumuzun zekası açılır? -Uzm. Psikolog Ramazan Şimşek  

Arkadaşınıza gönderin!