Eşinize şiddet uygulamayın

0
124
Eşinize şiddet uygulamayın 3

İki Eli Olmayan 87 Yaşındaki Ayşe Nine Köyünden Topladığı Otları Şehre Getirip Satarak Yaşamını Sürdürüyor.

Başından Geçenleri Şöyle Anlatıyor Ayşe Nine:

“Tam 63 Yıl Önce Büyük Aşkla Mehmet Ali Görmez ile Evlendim Evliliğin 8. Ayında Olanlar Oldu.

Komşumuzun Kızı Evleniyordu. Ben de Kayınvalidemin Rızasıyla Evden ikişer Metreden Oluşan iki Parça Basma Alıp Gelin Evine Götürdüm. Düğünden Sonra Geri Alacaktım. Bizim Buralarda Adettir, Düğünlerde Göstermelik Hediye Götürülür. Düğün Bitince Geri Alınır.

Bunu Öğrenince Eşim Bana Çok Kızdı.Bir Kaç Gün Sonra Düğün Oldu.Pazar Günü Gelinin Baba Evinden Çıkacağı Saatlerde,Eşim Eve Gelip Beni Tarlaya Götürmek istediğini Söyledi.Bana Kötü Bir Şey Yapacağını Anlamıştım.Hava da Çok Soğuktu.Tarlaya Gitmek istemedim Ama Fazla Direnemedim

Tarlaya Gittiğimizde, Bana Hediyeyi Hangi Elimle Verdiğimi Sordu. Sağ Elimle Verdiğimi Söyleyince, Sağ Elimi Tırpanla Bileğimden Kesti. Ben de Sol Elimi Uzatıp, ‘Bunu da Kes, Tek Başına Bu Ne işe Yarayacak’ Dedim, Sol Elimi de Kesti.”

Ayşe Nine, Bu Acı Olayın Ardından Eşinin Tutuklanıp Hapse Gönderildiğini, Kendisinin ise Bir Süre Hastanede Tedavi Gördüğünü Anlattı. Gökkaya, o Tarihte Yeni Evli Oldukları için Çocuklarının Olmadığını, Kendisinin de Bir Daha Evlenmediğini Kaydetti.

Aradan 24 Yıl Geçtikten Sonra Eşinin Hapisten Çıkıp Köye Döndüğünde ise Yeğeninin Kocasını Tüfekle Vurup Öldürdüğünü Söyledi.

EŞİNİZE ŞİDDET UYGULAMAYIN

87 Yaşındaki Ayşe Gökkaya Erkeklere, “Hey Erkekler Siz Siz Olun Sakın Eşinize Şiddet Uygulamayın.

Eşinizle Ömür Boyu Sevgiliymiş Gibi Olun” Çağrısında Bulunarak “Benim Hayatım Anlamsız Bir Olay Yüzünden Değişti. Ellerimi Kaybettim.

Eşinize Karşı Kibar Olun. Kadınlara Şiddet uygulamayın. Benim Hayatım Çile içinde Geçti. O Olayı Hatırladığımda Gözlerim Doluyor” Dedi.  :((

Erkan Cankurt