Elma ve yoğurdu birlikte tüketin! İki süper besinin faydasına inanamayacaksınız…

0
390
Elma ve yoğurdu birlikte tüketin! İki süper besinin faydasına inanamayacaksınız... 4

Kilo problemi olan veya sağlıklı beslenme ile fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin menülerinde sıkça yer bulan iki besin, elma ve yoğurt.

Peki ayrı ayrı çok sağlıklı ve yağ yakımında faydalı bu besinleri birlikte tüketmeyi hiç denediniz mi?

Mideye ağır gelmeyen ve tok tutan yoğurdu elma ile beraber tüketerek kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Elma ve yoğurt kürünü denemediyseniz haberimizden sonra hemen başlayacaksınız.

Etkisini 3 günde gösteren ve son derece sağlıklı elma yoğurt kürü kısa sürede sağlıklı kilo vermek isteyenler için mükemmel bir tercih… İşte elma yoğurt kürü tarifi…

Günlük hayatta severek tükettiğimiz besinleri diyet sırasında hayatımızdan çıkarmak oldukça güç bir durumdur. Peki hem severek yediğimiz, hem de diyette tükettiğimiz yiyecekler yok mu?

Elbette var! Elma ve yoğurt beslenme programlarımızda ayrı ayrı tükettiğimiz sevilen iki faydalı besindir.

Her iki besin de yağ yakıcı özelliklere sahip olduğundan kilo verme konusunda favori diyet şekli olabilir. Mideye ağır gelmeyen ve tok tutan yoğurdu elma ile beraber tüketerek kısa zamanda kilo verebilirsiniz.

YOĞURT VE ELMA İLE ZAYIFLAMANIN PÜF NOKTASI

Vücudun diyete adapte olabilmesi için ortalama 15 gün boyunca uygulamanız gereken bu yoğurt-elma diyeti, her gün aynı zaman diliminde tüketilmelidir.

Metabolizma hızlandırma konusunda etkili bu karışımda elmanın içerisindeki lifli yapısı zayıflatma konusunda oldukça kuvvetli hale geliyor.

Hemen hemen her evde kolaylıkla bulunan elma ve yoğurt, evin bütçesini zorlamadan yapabileceğiniz en ideal diyetlerdendir.

15 günlük uygulama sonrasında biraz ara verip yeniden başlanması önerilen yoğurt-elma diyeti vücudu kısa zamanda forma sokacaktır.

 

YOĞURTLU ELMA KARIŞIMI NASIL HAZIRLANIR?

Kalori değerleri düşük olan elma ile yoğurt, her kadının evinde kolaylıkla hazırlayabileceği bir karışımdır. Kırmızı elmaya göre daha fazla lifli olan yeşil elmayı tercih ederseniz daha etkili olacağı düşünülmektedir.

Ancak, evde yoksa kırmızı elma ile de yapabilirsiniz. Elmanın minik minik doğranıp robottan geçirilmesi ile ortaya çıkan malzemeyi yoğurda katarak karışımınızı hazırlayabilirsiniz.

AÇ KARNA ELMA YERSEK NE OLUR?

Karnınız aç iken gün içerisinde 1 adet elma yemek, zayıflamak isteyenlere yardımcı olur. Ortalama 80 kcal içeren elma, bol miktarda lifli yapısı sayesinde kilo verdirir.

Sabahleyin hiçbir şey yemeden yiyeceğiniz elma metabolizmayı hızlandıracağından dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

ELMA YOĞURT DİYET LİSTESİ

Sabah:

1 bardak şekerli kahve ya da çay,
1 kase elmalı yoğurt,
1 tane kepekli ekmek,
1 kibrit kutusu peynir,
4-5 tane zeytin,

Ara öğün:

Elmalı yoğurt,

Öğle:

Sebzeli yemek,
1 kase pilav,
Bol yeşillikli salata,
1 kase elmalı yoğurt,

Ara öğün:

1 kase elmalı yoğurt,

Akşam:

1 kase patates yemeği,
1 kase pilav,
1 kase elmalı yoğurt,