Diyabetin şifası yeşillikte! Bu besinler diyabeti iyileştiriyor…

Diyabet, yani şeker hastalığı tedavi edilmediğinde körlüğe hatta ölüme bile neden olabiliyor.

Anthony William, çağın vebası bu hastalığı iyileştiren besinleri açıklıyor: Semizotu, lahana ve ıspanağı sofranızdan eksik etmeyin!

Toplumda şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, ihmale gelmiyor. Yanlış beslenme vehareketsiz yaşamın neden olduğu bu hastalığın kesin bir tedavisi bulunmuyor.

Pankreası bitiren, zamanla körlüğe hatta ölüme neden olan diyabetin doğru bir şekilde tedavi edilmesi hayat kurtarıyor.

Medikal medyum Anthony William, diyabet hastalığıyla ilgili ezberleri bozuyor. “Diyabet; çok şeker yemekten değil, yanlış besinleritüketmekten kaynaklıdır” diyen William, şu bilgileri paylaşıyor:

YALNIZCA SEBZE…
Glikoz, vücudun temel yakıtıdır. Hücrelerin işlevlerini yerine getirmesi, büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan enerji glikoz tarafından sağlanır. Pankreas, her an kan dolaşımını gözlemler.

Eğer pankreas, yeterli glikoz üretmekte sıkıntı yaşıyorsa işler kötüye gitmeye başlar. Vücut ihtiyaç duyduğunda pankreas insülin üretmiyorsa, ve bu sorun kanda yüksek glikoz seviyesine yol açıyorsa, kişi tip 2 diyabet hastalığına yakalanıyor.

Diyabet hastalığıyla ilgili en önemli durumu, yediğimiz besinlerin cinsi oluşturuyor. Hemen herkes “Çok şeker yemek, diyabet hastalığına neden olur” iddiasında bulunuyor. Ancak diyabet, tüketilen yağlardan kaynaklanıyor.

İşlenmiş gıda ve kek, kurabiye ve dondurma tüketen insanlar genellikle yağ ve şekeri karıştırarak yemiş oluyor. Bu da zamanla pankreasa zarar veriyor ve diyabete neden oluyor. Meyve ve sebzelere bağlı olmayan şekerler, kesinlikle sağlıksızdır. Karaciğer ve pankreasa zarar verir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

AĞIZ KURULUĞU: Vücuttaki fazla glikoz, idrarla dışarı atılır. Bu da vücudu susuz bırakır ve kişide fazla susama ve ağız kuruluğu görülür.

BULANIK GÖRME: Vücut susuz kaldıkça gözlerden de su çekilir. Bu durum, bulanık görmeye neden olur.

AÇLIK: Hücreler, gerekli glikozu almayınca vücut daha çabuk acıkır.

YORGUNLUK: Glikozla dolmayan hücreler enerjiden yoksun kalır bu da halsizliğe neden olur.

BAL DA YEMEYİN
Doktorların tüm uyarılarına rağmen, diyabetin vücuda verdiği bu zarar onarılabilir. Yağ tüketimini azaltmak, vücudun ihtiyacı olan şekeri meyve ve sebzelerden sağlamak, diyabetle mücadelenin ilk adımını oluşturur.

Peynir, süt, krema, tereyağı, yumurta, işlenmiş yağ ve baldan uzak durmak gerekir. Yaban mersini, ıspanak, kereviz, lahana, ahududu, semizotu ve kuşkonmaz diyabet için tüketilecek en iyi gıdalardır. Bu sayede karaciğer temizlenir. Pankreas güçlenir.

EN ÇOK İZLENENLER

video

Evlilikte aldatmanın sebepleri ve çözüm önerileri- Psk. Dr. Zafer Akıncı

Evlilikte aldatmanın sebepleri ve çözüm önerileri... -Psk. Dr. Zafer Akıncı  

Amigurumi nedir? Amigurumi nasıl yapılır?

Amigurumi, Japonca’da oyuncak yapma sanatı demektir. Ami (örülmüş) ve nuigirimi (doldurulmuş oyuncak) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Tığ örgü ve sık iğne tekniği kullanılarak yapılan bu oyuncaklar...

Çocukların boylarının uzaması için tavsiyeler…

'Çocuğumun boyunu nasıl uzatabilirim?' diyorsanız bu videoları mutlaka izleyin... Video-1 : Dr. Hayri Gözlüklügiller'den çocuklarınızın boylarını doğal yollarla uzatacak tavsiyeler... Daha fazla kişinin faydalanması için arkadaşlarınızla...

Çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak 23 tüyo!

Çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak 23 tüyo... Çocuğunuzu evdeki tehlikelerden kurtaracak tüyolar ve hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları burada!
video

Çocukları, ders çalışmaları için nasıl teşvik etmeliyiz?

Çocukları, ders çalışmaları için nasıl teşvik etmeliyiz? Psk. Dr. Zafer Akıncı    

Ergenlerle iletişimin püf noktaları

Ergenliğe giren çocukla iletişimde ilk adım... Psikolog Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen'den ebeveynlere ergenlik dönemine girmiş çocuklarla iletişimin nasıl olması gerektiğine dair ipuçları veriyor... Daha fazla...
video

Çocuklara tuvalet eğitimi ne zaman ve nasıl verilmeli?

Çocuklarda tuvalet eğitimi püf noktaları neler? Tuvalet eğitimine ne zaman başlanır? Video-1: Kolay ve eğlenceli yöntemlerle çocuklarda tuvalet eğitimi... Ve daha birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz, Demet Tuncer ve...
video

Gelin-Kayınvalide arasında küskünlük varsa ne yapmalı?

Gelin-Kayınvalide arasında küskünlük varsa ne yapmalı? -Psk. Dr. Zafer Akıncı  

Arkadaşınıza gönderin!