Diyabetin şifası yeşillikte! Bu besinler diyabeti iyileştiriyor…

Diyabet, yani şeker hastalığı tedavi edilmediğinde körlüğe hatta ölüme bile neden olabiliyor.

Anthony William, çağın vebası bu hastalığı iyileştiren besinleri açıklıyor: Semizotu, lahana ve ıspanağı sofranızdan eksik etmeyin!

Toplumda şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, ihmale gelmiyor. Yanlış beslenme vehareketsiz yaşamın neden olduğu bu hastalığın kesin bir tedavisi bulunmuyor.

Pankreası bitiren, zamanla körlüğe hatta ölüme neden olan diyabetin doğru bir şekilde tedavi edilmesi hayat kurtarıyor.

Medikal medyum Anthony William, diyabet hastalığıyla ilgili ezberleri bozuyor. “Diyabet; çok şeker yemekten değil, yanlış besinleritüketmekten kaynaklıdır” diyen William, şu bilgileri paylaşıyor:

YALNIZCA SEBZE…
Glikoz, vücudun temel yakıtıdır. Hücrelerin işlevlerini yerine getirmesi, büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan enerji glikoz tarafından sağlanır. Pankreas, her an kan dolaşımını gözlemler.

Eğer pankreas, yeterli glikoz üretmekte sıkıntı yaşıyorsa işler kötüye gitmeye başlar. Vücut ihtiyaç duyduğunda pankreas insülin üretmiyorsa, ve bu sorun kanda yüksek glikoz seviyesine yol açıyorsa, kişi tip 2 diyabet hastalığına yakalanıyor.

Diyabet hastalığıyla ilgili en önemli durumu, yediğimiz besinlerin cinsi oluşturuyor. Hemen herkes “Çok şeker yemek, diyabet hastalığına neden olur” iddiasında bulunuyor. Ancak diyabet, tüketilen yağlardan kaynaklanıyor.

İşlenmiş gıda ve kek, kurabiye ve dondurma tüketen insanlar genellikle yağ ve şekeri karıştırarak yemiş oluyor. Bu da zamanla pankreasa zarar veriyor ve diyabete neden oluyor. Meyve ve sebzelere bağlı olmayan şekerler, kesinlikle sağlıksızdır. Karaciğer ve pankreasa zarar verir.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

AĞIZ KURULUĞU: Vücuttaki fazla glikoz, idrarla dışarı atılır. Bu da vücudu susuz bırakır ve kişide fazla susama ve ağız kuruluğu görülür.

BULANIK GÖRME: Vücut susuz kaldıkça gözlerden de su çekilir. Bu durum, bulanık görmeye neden olur.

AÇLIK: Hücreler, gerekli glikozu almayınca vücut daha çabuk acıkır.

YORGUNLUK: Glikozla dolmayan hücreler enerjiden yoksun kalır bu da halsizliğe neden olur.

BAL DA YEMEYİN
Doktorların tüm uyarılarına rağmen, diyabetin vücuda verdiği bu zarar onarılabilir. Yağ tüketimini azaltmak, vücudun ihtiyacı olan şekeri meyve ve sebzelerden sağlamak, diyabetle mücadelenin ilk adımını oluşturur.

Peynir, süt, krema, tereyağı, yumurta, işlenmiş yağ ve baldan uzak durmak gerekir. Yaban mersini, ıspanak, kereviz, lahana, ahududu, semizotu ve kuşkonmaz diyabet için tüketilecek en iyi gıdalardır. Bu sayede karaciğer temizlenir. Pankreas güçlenir.

EN ÇOK İZLENENLER

Sınırlarınız ve çocuklarınızın sınırları…

Sınırlarınız ve çocuklarınızın sınırları... Prof. Dr. Üstün Dökmen örnekleriyle çocuklara neden ve nasıl sınır konulması gerektiğini anlatıyor... Daha fazla ebeveyne ulaşması için izledikten sonra videoyu arkadaşlarınızla...
video

Gelin-Kayınvalide arasında küskünlük varsa ne yapmalı?

Gelin-Kayınvalide arasında küskünlük varsa ne yapmalı? -Psk. Dr. Zafer Akıncı  

Çocuklara ders çalışmayı sevdirme teknikleri…

Çocuklara ders çalışmayı sevdirme teknikleri... Psk. Dr. Zafer Akıncı      
video

Çocukların sorumluluk bilinci nasıl geliştirilir? – Doğan Cüceloğlu

Anne - babalar çocuklarına sorumluluk duygusunu  nasıl kazandırabilir? -Doğan Cüceloğlu
video

Çocukların beyin ve zekasına zarar veren 5 şey!

Çocukların beyin ve zeka gelişimini etkileyen faktörler nelerdir? Çocukların beyin ve zeka gelişimine zarar veren 5 şey nedir? Çocukların zihnini açan, zekasını geliştiren gıdalar nelerdir? -Uzm. Psikolog...
video

Evlilikte aldatmanın sebepleri ve çözüm önerileri- Psk. Dr. Zafer Akıncı

Evlilikte aldatmanın sebepleri ve çözüm önerileri... -Psk. Dr. Zafer Akıncı  

Kız çocukları neden babaya daha düşkündür?

“Kız çocukları neden babaya daha düşkün olurlar? Anne çocuk ilişkisi nasıl olmalı? Aşırı ilginin çocuğa verdiği zararlar... Çocuklarla ne kadar ilgilenilmeli?” -Alişan Kapaklıkaya

Çocuğunuz yere düşsün ama yabancı birisinin kucağına oturtmayın!

Çocuğunuz yere düşsün ama yabancı birisinin kucağına oturtmayın! Peki neden? -Pedagog Bahar Bal

Arkadaşınıza gönderin!