Çorum’da okula giren pitbull öğrencilere saldırdı: 2 yaralı

0
128
Çorum'da okula giren pitbull öğrencilere saldırdı: 2 yaralı 2

Çorum’da ortaokula giren pitbull cinsi köpek, öğrencilere saldırdı.

Olayda, yaralanan 2 öğrenci ile yaşadıkları korku nedeniyle şok yaşayan 3 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Saldırı anı kameralara da yansırken, polis, köpeğin sahibini arıyor.

Olay, saat 11.00 sıralarında Mehmet Akif Ersoy Caddesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda meydana geldi. Pitbull cinsi köpek, aniden okula girdi. Spor salonuna yönelen köpek, öğrencilere saldırdı.

Korku ve panik yaşayan öğrenciler kaçmaya çalıştı. Olayda, 2 öğrenci köpeğin ısırması sonucu yaralandı. İhbar üzerine okula polis, belediye ve sağlık görevlileri sevk edildi. Spor salonundaki köpek, belediye ekipleri tarafından yakalanıp, barınağa götürüldü.

Köpeğin ısırması sonucu yaralanan Büşra Ş. (11) ve Berak B. (12) ambulanslarla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay nedeniyle şok yaşayan 3 öğrenci de tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.
Polis, köpeğin sahibini arıyor.

KÖPEĞİN SAHİBİ ARANIYOR

Çorum’da, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda öğrencilere saldıran pitbull cinsi köpek, belediye görevlilerince barınağa götürüldü. Polis ekipleri ise olayın yaşandığı çevrede köpeğin sahibini arıyor.

Hitit Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili  Opr. Dr. Arslan Erkan, yaralı öğrencilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Erkan, “5 öğrenci hastanemize getirildi.

Öğrencilerden 2’si köpek tarafından ısırılmıştı. Bu öğrencilerimizden 4’ü taburcu edildi. Bir öğrencimizin ise yatışı yapıldı, tedavisi sürüyor” dedi.

Olayın görgü tanığı öğrenciler, köpeğin aniden okulun bahçesine girip saldırdığını ve çok korktuklarını söyledi.

Haberin videosu