Çocuklar için harika el sanatları

Bu el sanatları ile eğlenceyi ikiye katlayacaksınız.

Önce malzemeleri toplamak için çocuğunuzla birlikte bir doğa yürüyüşüne çıkın. Daha sonra birlikte eğlenerek bu el sanatlarını kolayca yapabilirsiniz!

Çılgın orman

Kaya, çubuk, yosun ve ağaç kabuğu gibi çeşitli malzemeler toplayın. Ardından şeffaf bir vazo veya derin bir kap seçin. Akrilik boyayla çubukları ve taşları boyayın ve kurumaya bırakın.

Kabın dibine doğal taşlar döşeyin ve yosunlarla örtün. Çocuğunuza, evinizin etrafındaki doğal malzemelerle kendi sanatını yaptırın.

Kozalak kirpiler

Çam kozalaklarından sevimli kirpi (veya diğer hayvanları) yapın. Küçük bir keçe çemberi kesin, 90 derecelik üçgen bir parçayı koparın ve daha sonra konik bir şekle yapıştırmak için iki kesme kenarı ile üst üste getirin.

Kuruduktan sonra, düz veya boyalı bir koninin ucuna yapıştırın. İki küçük daireyi kesin ve kulaklar olarak tutkalla yapıştırın.

Bir burun için küçük siyah bir ponpon ve gözler için küçük siyah boncuklarla bitirin. Her kirpi yüzüne ayrı bir ifade eklemek için makasla farklı şekiller verin.

Renkli dallar

Bu sanat projesi çok zekice, çünkü elinizdeki tüm malzemelerini kullanabilirsiniz. Temel için orta büyüklükte bir dal seçin. Ardından, çocuklara dalın etrafına iplik veya şerit sarın.

Ponponlarla ve diğer süslemeleri yapıştırın. Ekstra renk için ipliklerle sarılı alanlar arasındaki çizgileri boyayın.

Yapraklı havlular

Harika havlular oluşturmak için yaprakları baskı malzemesi olarak kullanın. Bir kumaş boyası ile toplayacağınız yaprakları boyayın, sonra yaprağın boyalı tarafını kumaşa bastırın.

Yaprağın üzerine sıkıca bastırmak için lastik zımparalama aleti (veya bir oklava) kullanın, ardından yaprağı soyun ve tekrarlayın. Daha sonra kurumasını bekleyin ve havluyu uygun şekilde yıkayın.

Fotoğraflar: Yunhee Kim

ARKADAŞLARINLA PAYLAŞ
Hide picture
Maile Gönder