Bu fotoğrafı paylaşan öğretmen görevden alındı

‘Karar.com’ daki habere göre

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Çınarardı Köyü’nde bulunan ilköğretim okulundaki bir öğrencinin çantasının fotoğrafını çekip, anneyi övmek ve onurlandırmak için sosyal medya hesabından fotoğrafı paylaşan öğretmen görevinden alındı. 

Sosyal medya bir öğretmenin çektiği, yürek burkan fotoğrafı konuşuyor. Annesinin eski bir battaniyeden yaptığı sırt çantası ile okula gelen küçük çocuk görenlerin vicdanını sızlattı.

Anneyi onurlandırmak için bu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşan öğretmen ise görevindenuzaklaştırıldı.

Olay Muş’un Korkut ilçesi Çınarardı Köyü’nde yaşandı. Öğrencisinin sırtında gördüğü, annesinin kendi imkanları ile battaniyeden yaptığını öğrendiği çanta ile okula geldiğini gören öğretmen, fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından arkadaşları ile paylaştı.

Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan fotoğraf çok sayıda reaksiyon aldı.

İşte o paylaşım:

Yine sosyal medyadan aktarılanlara göre anneyi övmek onurlandırmak için paylaşımda bulunan öğretmen görevden alındığı bildirildi.

Kaynak: Karar.com

———————————–

‘Haber7.com’daki habere göre 

PKK sempatizanı öğretmenden algı operasyonu

Sosyal medya dün vicdanlara dokunan bir fotoğraf karesi ile sallandı.

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Çakırlı Köyü’ndeki ilköğretim okulunda görev yapan Selvan Erek isimli öğretmen, sırtında battaniyeden yapılmış bir çanta bulunan öğrencisinin resmini paylaştı.

10-12 yaşlarındaki öğrencisinin yüzünü de açık açık gösteren öğretmen Erek, maddi imkansızlıklar nedeniyle öğrencisine çanta alınamadığını, bu yüzden ailesinin battaniyeden çanta yaptığını iddia etti.

Yeni Şafak’ın edindiği bilgiye göre iddia, sosyal medya hesabından PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye destek mahiyetinde beğenilerde bulunan öğretmen Erek’in kurgusu çıktı.

ÇANTA DA VERİLMİŞ YARDIM DA YAPILMIŞ

Eğitim yılı başlangıcında bahse konu öğrenci dahil okuldaki herkese çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldığı, ayrıca çocuğun ailesine de aylık 600 lira eğitim yardımı yapıldığı ifade edildi.

Bir öğrencisini algı operasyonuna alet etmekten çekinmeyen öğretmen Erek’in görevden alınacağı öğrenildi.

Kaynak: Haber7.com

Send this to a friend