Anneler günü için naçizane birkaç öneri… – Şermin Yaşar

Geçen yıl da paylaşmıştım, bu yıl da yazacağım. Çünkü hala aynı düşünüyorum. Fikrim değişirse yazım da değişir. ?

Yarın anneler günü. Kalkın güzel bir kahvaltı hazırlayın kendiniz ve anneliğiniz için, çocuklarınız için…

Çocuklar uyanınca ‘bugün anneler günü öp bakayım beni, gel ben de seni öpeyim şöyle sıkıca, teşekkür ederim beni anne yaptığın için’ deyin.

Çiçek istiyorsanız eğer birlikte çiçekçiye gidin, en güzel çiçeği seçin, parasını ödeyin, çocuğunuz size takdim etsin.

Noldu, şimdi sevinmeyecek misiniz? İstediğiniz bir hediye varsa, ben şunu istiyorum hadi gidip alalım deyin. Riske atmayın, paketin içinden mikser, fincan takımı, alakasız bir bluz, dandik bir parfüm falan çıkar, moraliniz bozulur.

Acaba hediye ne gelecek, bakalım saat kaçta kutlayacaklar, aaaa bana bi sürpriz kahvaltı hazırlamamışlar diye kurum kurum kurulmayın kendi kendinize. Süreci nasıl istiyorsanız öyle yönetin, riske hiç gerek yok.

Çocuklarını büyütmüş anneler! Arayın, “beni şuraya götür bugün, birlikte şunu yapalım, akşam yemeği hazırladım anneler günü için bekliyorum (gelini-damadı çıldırtmak pahasına)” diye emrivaki yapın.

Sizi temin ederim ki, kıramaz, yapacak. Eli mahkum. Anneler günü bugün. Çocukların kafası söz konusu muhatap anne olunca bilirsiniz pek çalışmaz.

Amaaaan annem nasıl olsa, çok seviyor beni, bişey olmaz deyip hediyeyi de savsaklar, program da yapmaz, kuru bir telefonla olayı kapatmaya çalışır. Yemeyin!

Daha küçük çocuklar, bilmezler zaten günün önemini.

Biz yönlendirir, günü tam da istediğimiz gibi bir kutlama havasında geçirirsek “heee demek ki böyle oluyormuş” diye öğrenip her sene aynı özeni gösterme ihtimalleri daha yüksek olur.

Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız işi sıkı tutun. Ben söyledim bizimkilere.

Anneler gününde gerekli nezaket, zarafet, letafet ve ehemmiyeti bekliyorum, aklınızı başınıza alın, beni mutlu edin dedim. Etsinler. Bu vesile ile sizlerin de anneler gününü kutluyorum.

Birlikte çok daha güzel günlerimiz olsun, daha çok güzelliği paylaşalım inşallah.

Öpüyorum hepinizi, Allah evlatlarımızdan yana keder vermesin. Amin.

Amini bile kendim diyorum bak, hiç risk yok, her şey garanti.

Şermin Yaşar

Oyuncu Anne

——–

EN ÇOK İZLENENLER

Yazılarımız E-mailinize gelsin!

Arkadaşınıza gönderin!