2 yaşındaki üvey kızını darp ettiği iddia edilen üvey baba tutuklandı

Olay, Geyve ilçesinde meydana gelmişti.

2 yaşındaki Esma Asel Kolat, üvey babası tarafından darp edildiği iddia edilmiş, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan minik Esma’nın kafasında çatlakların bulunduğu ve yoğun bakımda tedavi altında olduğu belirtilmişti.

Yaşanan olay sonrasında üvey kızını hastanelik ettiği iddiasıyla daha önce gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üvey baba E.S. ile anne F.S., tekrardan Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı itiraz doğrultusunda yeniden gözaltına alındı.

TUTUKLANDI

Üvey baba E.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, anne F.S.’nin ise tutuksuz olarak yargılanmasına devam edilecek.

Öte yandan, davanın diğer duruşmalarının Ağır Ceza Mahkemesinde görüleceği öğrenildi.

Kızın öz babası Halit Kolat (36) ise Esma’nın vücudunun 8 yerinde darp izi olduğunu belirterek, “Çocuğu öldüresiye dövmüş” dedi. Jandarma tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Adapazarı’da yaşayan Halit Kolat, 4 çocuğunun annesi F.S.’den (28) bir süre önce boşandı.

Çift anlaşmalı olarak ayılırken, F.S. kısa süre sonra E.S. ile evlendi. Halit Kolat, çocuklarından 3’ünü yanına alırken, Esma Asel Kolat’ı ise “Geri alacağım” diyerek eski eşine verdi.

Halit Kolat, 2 ay sonra, E.S.’nin Esma’ya şiddet uygulandığını öğrenince çocuğunu almak için eski eşinin evine gitti. Kolat’ı karşılayan E.S., küçük kızı babasına vermedi.Esma, 4 gün önce, öldüresiye dövülmüş olarak Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Vücudunun 8 yerinde darp izi olduğu görülen ve kafatasında 2 çatlak oluştuğu tespit edilen Esma, yoğun bakıma alındı. Hastaneye kaldırılırken, kalbi duran Esma, doktorların müdahalesiyle hayata döndürüldü.

EN ÇOK İZLENENLER

Yazılarımız E-mailinize gelsin!

Arkadaşınıza gönderin!