2 Dakikada Keyifle Okunacak Ve Bilinç Seviyenizi Yükseltecek 10 Güzel Söz

0
3292
2 Dakikada Keyifle Okunacak Ve Bilinç Seviyenizi Yükseltecek 10 Güzel Söz 2

Durmak bilmeyen hayat koşuşturmasında bazen bir iki dakika dahi olsa durup zihnimizi beslememiz gerekebiliyor. Hayat tüm hızıyla akıp giderken gündelik durumların yarattığı keyifsizliklere karşı koyabilmek için bazen başka bir insanın deneyimlerini dinlemek en iyi yol olabiliyor. Kısa sürede okuyacağınız bu 10 söz size farklı bakış açıları sunacak 10 farklı zihnin bilgeliğini içeriyor. Keyifli okumalar.

1. Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü. Seni hayallerine ulaştıracak en önemli şey, cesaretindir.

2. Sakın ola umudunu yitirme şu hayatta bir şeyin bitişi, her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Sadece sabırlı ol ve inan. Kendine ve kaderine.

3. Çocuklarınıza zengin olmayı değil, mutlu olmayı öğretin. Böylece, hayatları boyunca sahip oldukları şeylerin fiyatını değil, “kıymetini” bilirler.

4. Bu Dünya’daki değerimizi ne belirler? Ne kadar paramız olduğu mu? Ne kadar arkadaşımız olduğu mu? Ne kadar çok şey başardığımız mı? Hiçbiri… Gerçek şu ki bir yabancının uykusundan önce ettiği duada yer almayı başarabilmek, bu hayatta olabileceğiniz en değerli yerdir.

5. Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer ve bilirsin, o nehir asla durmaz.

6. Paranızla şeref kazanmaya çalışmayın, şerefinizle para kazanmaya çalışın ki; paranız bittiğinde, şerefiniz de bitmesin.

7. Unutma, Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir.

8. Herkes yenilir, herkes düşer. Hayattaki en büyük zafer hiçbir zaman düşmemekte değil, her düştüğünde ayağa kalkabilecek cesareti bulmakta yatar.

9. Hayatın seni geri çektiğini düşündüğünde şunu aklına getir. Büyük bir sıçrayış gerçekleştirmek isteyen kişi mutlaka birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

10. Size küçümseyerek bakanlara aldırmayın. Çünkü ne kadar yükselirseniz, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsünüz.